free hit counter
لوازم جانبی تنیس

شیائومی Mi 11 برای فیلم‌برداری در شب از هوش مصنوعی استفاده می‌کند

شیائومی می ۱۱ اولین گوشی مجهز به اسنپ‌دراگون ۸۸۸ است که یک سری ویژگی‌ جالب توجه دارد؛ یکی از این ویژگی‌ها استفاده از هوش مصنوعی برای فیلم‌برداری در شب است.

اسنپ‌دراگون ۸۸۸ پیشرفت زیادی در حوزه هوش مصنوعی داشته است. این تراشه می‌تواند ۲۶ تریلیون عملیات بر ثانیه انجام دهد؛ این مقدار در اسنپ‌دراگون ۸۶۵ به ۱۵ تریلیون عملیات بر ثانیه می‌رسد.

شیائومی با استفاده از هوش مصنوعی Blink AI که یک اپلیکیشن یادگیری ماشین برای فیلم‌برداری در حالت شب روی گوشی می ۱۱ است، توانسته تجربه‌ای عالی از فیلم‌برداری شبانه در اختیار کاربران قرار دهد.

حالت شب در شیوه معمول از ادغام تصاویر استفاده می‌کند. این روش بسیار آهسته است و حسگر باید چندین فریم ثبت کند. حالا هوش مصنوعی BlinkAI با استفاده از الگوریتم جدیدی که از شبکه عصبی بهره می‌برد، می‌تواند عملکرد چشم انسان را تقلید کند و برای این کار تنها به یک فریم نیاز دارد. این یک فریم در یک میلی‌ثانیه کیفیت بهتری پیدا خواهد کرد.

در ویدئوی بعدی می‌توانید عملکرد این هوش مصنوعی را در می ۱۱ مشاهده کنید. باید به این موضوع توجه داشته باشید که این گوشی یک حسگر ۱۰۸ مگاپیکسلی دارد و به همین دلیل باید اطلاعات زیادی پردازش کند و این موضوع قدرت اسنپ‌دراگون ۸۸۸ را نشان می‌دهد.